Úplná uzavírka křižovatky Obchodní / Hradební číst více
12.04.2017
Omezení provozu na parkovišti u OD Centrum číst více

Cyklopruhy na ulici Stará Tenice

Tento dokument je zařazen v kategorii: SportDopravaOchrana obyvatelSamospráva
Informace k novým dopravním pruhů pro cyklisty.

Město Uherské Hradiště přistoupilo k vyznačení cyklopruhů na ulici Stará Tenice.

Cyklopruhy byly zřízeny formou vyhrazených jízdních pruhů, označených příslušným svislým dopravním značením a oddělením od jízdního pásu pro motorová vozidla podélnou čarou.

Tento způsob je v Česku již ustálený. Cyklopruhy jsou však na této ulici vyznačeny na úkor šířky jízdního pásu, jehož šířka mezi cyklopruhy činí pouze 4,50 metrů. Takovéto užití cyklopruhů není zatím v Česku běžné a jeho legislativní ošetření není zcela vyjasněné. Proto je toto opatření na ulici Stará Tenice zřízeno v režimu zkušebního provozu.

Základní pravidlo: Vyhýbají-li se dvě rozměrnější protijedoucí vozidla, musí jedno nebo obě vjet do cyklopruhu, při tom nesmí ohrozit ani omezit cyklistu.

Přílohy:

Grafické znázornění pravidel (formát: pdf, velikost: 421,80kB)

Zveřejněno dne: 21.10.2013   Datum poslední aktualizace: 21.10.2013
Zodpovědná osoba: Pavlíček Dušan