Regenerace veřejné zeleně na Mariánském náměstí číst více
Vynikající pedagogové převzali ocenění číst více
Město si připomene výročí osvobození číst více

Vánočních 17 tisíc putovalo do azylového domu.

Tento dokument je zařazen v kategorii: Sociální službyMěsto
Šek s hodnotou 17 tisíc korun, které vynesla Vánoční sbírka 2015 města Uherské Hradiště, převzala v pondělí 11. ledna Lucie Břečková, pověřená řízením PETRKLÍČE, o.p.s, Azylového domu pro ženy a matky s dětmi. Výtěžek sbírky předal radní František Elfmark.

Vánoční sbírka probíhala v období adventu na Masarykově náměstí od rozsvícení vánočního stromu na Mikuláše až do 22. 12. 2015. Účel využití vybraných peněz nastínil radní František Elfmark:

„Výtěžek sbírky bude využitý na doplnění inventáře bytových jednotek a zakoupení zahradního sušáku, a pokud by nějaké peníze zbyly, bude zakoupeno další jízdní kolo k zapůjčování pro klientky. Každá darovaná koruna má svou cenu, protože se za ní skrývá něco víc, než jen hodnota peněz, děkujeme všem lidem, kteří přispěli,"  řekl Elfmark. Podle jeho slov proběhne slavnostní předání vybraných peněz v nejbližších dnech.

Město Uherské Hradiště pořádá vánoční sbírku již od roku 2003. Výtěžek předchozí sbírky (2014) ve výši 13.454,- byl předán Základní a Mateřské škola speciální v Uherském Hradišti.

Zveřejněno dne: 04.12.2015   Datum poslední aktualizace: 11.01.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan