26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Tři králové přišli s koledou i na radnici

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
V Uherském Hradišti začala ve středu 6. ledna letošní Tříkrálová sbírka. Jednou z prvních zastávek tří králů na koních je už tradičně také radnice. Koledníky přivítali členové vedení města v čele se starostou Stanislavem Blahou.

V Uherském Hradišti začala ve středu 6. ledna letošní Tříkrálová sbírka. Jednou z prvních zastávek tří králů na koních je už tradičně také radnice. Koledníky přivítali členové vedení města v čele se starostou Stanislavem Blahou
 

 

 

Organizátoři tříkrálové sbírky, která se v uherskohradišťském děkanátu koná už posedmnácté, a kterou pořádá Oblastní Charita Uherské Hradiště, vysílají své koledníky do ulic 46 měst a obcí. Celá sbírka oficiálně trvá od 2. do 14. ledna 2016.

 

Výtěžek sbírky poputuje na přímou pomoc občanům Uherskohradišťska, opravy budovy Denního centra sv. Ludmily a na podporu terénních, zdravotních a sociálních služeb.

 

V loňském roce vykoledovali charitní koledníci celkem více než dva miliony korun, které byly použity na přímou pomoc občanům v nouzi na Uherskohradišťsku a na sociální a zdravotní projekty Oblastní charity Uherské Hradiště (především na provoz Chráněného bydlení Ulita pro osoby se zdravotním postižením na Velehradské třídě).
 

Každá skupinka koledníků má svého vedoucího, který je starší 15ti let a prokazuje se průkazkou koledníka s plnou mocí. Ta jej opravňuje k nošení zapečetěné a uzavřené pokladničky, jejíž číslo se shoduje s číslem průkazky. Pokladnička má nálepku s logem Charity a číslo. Zvyk Tříkrálového koledování v českých a moravských krajích obnovila v roce 2000 Česká katolická charita (dnes Charita Česká republika), kdy nejprve na Moravě, a o rok později již po celé České republice, a začala za spolupráce farností, obecních a městských úřadů a především velkého počtu dobrovolníků organizovat Tříkrálovou sbírku.
 

Zveřejněno dne: 06.01.2016   Datum poslední aktualizace: 07.01.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan