26.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více

Památníky ve Véskách zaslouží obnovu

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Pomníky obětem I. a II. světové války, které se nachází v centru místní části Vésky, chce město po letech opravit. Cena navržených prací přesahuje 236 tisíc korun.

Oba pomníky jsou zhotoveny z pískovce, jejich okolí tvoří dlážděná podesta s přístupem po třech schodišťových stupních. Plocha je ohraničena kamenným soklem s betonovým krytem, koruna je opatřena zábradlím.

Poslední obnova pomníků proběhla v roce 2007. Vzhledem k vlastnostem a kvalitě použitého materiálu je ovšem třeba provádět pravidelnou údržbu a obnovu prvků. Nezbytné je také udržení důstojného stavu okolí pietního místa. "Pečovat o tyto pomníky je naší povinností. Protože nám v minulosti k tomuto účelu nebyla přiznána dotace, podáváme nyní na ministerstvo obrany žádost znovu," zdůraznil starosta města Stanislav Blaha.

V případě přiznání dotace může její výše dosáhnout 80 %, což je 180.000 Kč.

Pozn: úvodní historické foto - archiv města

Zveřejněno dne: 26.01.2016   Datum poslední aktualizace: 26.01.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan