26.05.2017
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více

Vznikne expozice o bývalé věznici

Tento dokument je zařazen v kategorii: KulturaMěsto
Slavnostním podpisem Memoranda o vzájemné spolupráci potvrdili ve středu 10. února zástupci města Uherské Hradiště, Slováckého muzea, Klubu Kultury a spolku Memoria společný záměr připravit a zrealizovat výstavu s pracovním názvem "Muzeum totalitních režimů v Uherském Hradišti", která by později měla sloužit jako základ plánované stálé expozice v objektu bývalé věznice.

Obsahově bude výstava zaměřena především na historii objektu věznice, připomínku zločinů nacistické a komunistické zvůle páchaných na vězních a upozornění na nedořešené majetkoprávní záležitosti objektu bývalé věznice.

"Expozici bychom zatím umístili do prostor, které jsou v majetku města Uherské Hradiště, abychom umožnili veřejnosti informovat se o výše zmíněných tématech do doby, než bude za podobným účelem zřízena stálá expozice přímo v objektu bývalé věznice," informoval starosta města Stanislav Blaha. Město nyní vytipuje vhodné prostory.

Odborným garantem výstavy je Slovácké muzeum. "Věc se začne připravovat neprodleně a pokud vše půjde podle plánovaného harmonogramu, zahájíme výstavu na jaře 2017," prozradil ředitel Slováckého muzea Ivo Frolec.

"Osobně ještě zvýším tlak na všechny kompetentní orgány a osoby, aby konečně rozhodly, co s prostory věznice bude dál. Výstavou chceme společně deklarovat, že jsme připraveni důstojně se vypořádat s tíživým odkazem, který v sobě historie věznice nese, a neustále připomínat oběti totalitních diktatur. Cítíme to jako povinnost," nechal se slyšet starosta Blaha.

Zveřejněno dne: 10.02.2016   Datum poslední aktualizace: 10.02.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan