26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Brány památek dokořán

Tento dokument je zařazen v kategorii: KulturaMěsto
Po stopách jezuitů se v sobotu 16. dubna vydají všichni zájemci o historii, kteří se zúčastní již 4. ročníku komentovaných tematických prohlídek památek v Uherském Hradišti. Odborníci je seznámí nejen s historií jezuitského řádu ve městě, ale i s průběhem výstavby komplexu jezuitských budov (kolej, kostel sv. Františka Xaverského a gymnázium), který v době svého dokončení zabral jednu šestinu plochy města.

V rámci prohlídky kostela budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si také liturgické předměty a roucha a podívat se do interiéru kostela z oratoře. Závěrem pak navštíví expozici dějin města s unikátní virtuální prohlídkou města v roce 1670, tedy v době, kdy jezuité budovali svůj areál.

 

Průvodci komentovaných prohlídek budou uherskohradišťský děkan P. Mgr. Jan Turko a historička Slováckého muzea PhDr. Blanka Rašticová.

 

Počet účastníků na prohlídkách je omezen prostorovými možnostmi interiérů, proto je účast možná pouze na základě předchozí rezervace v Městském informačním centru Uherské Hradiště (www.uherske-hradiste.cz).

 

V chodbě jezuitské koleje (dnes Slovácké centrum kultury a tradic) bude ve dnech 15.–24. 4. instalována výstava, která osvětlí historii objektu bývalého gymnázia (dnes Reduta) a připomene, že letos je tomu již 15 let, co byl rekonstruován. Komentované prohlídky začínají v 9.30 a 14.30 hodin, sraz účastníků před městským informačním centrem.

 

Akci Brány památek dokořán – Po stopách jezuitů pořádá město Uherské Hradiště ve spolupráci s Římskokatolickou farností Uh. Hradiště, Klubem kultury Uh. Hradiště a Slováckým muzeem. Akce je iniciována Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska, koná se při příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel.
 

Zveřejněno dne: 07.04.2016   Datum poslední aktualizace: 07.04.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan