26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Smetanovy sady - Knihobudka, piáno a nové hřiště

Tento dokument je zařazen v kategorii: SportKulturaŽivotní prostředíMěsto
Hrát na klavír, půjčovat si knihy, nebo si zacvičit na novém hřišti mohou od nynějška návštěvníci největšího parku v Uherském Hradišti – Smetanovy sady. Smyslem všech nových projektů v parku je udržení a zlepšení prostředí parku, zvýšení jeho atraktivity a jeho využívání k relaxaci občanů.

Město Uherské Hradiště chce, aby Smetanovy sady více sloužily občanům.

Na místě byl realizován projekt KnihoBudka a do místního altánu přibylo pianino pro veřejnou hudební produkci. Poblíž Slovácké búdy vzniklo za 290 tisíc korun menší workoutové hřiště.
 

 

První zájemci si ve středu 4. května půjčili knížky přímo v parku Smetanovy sady. Je to zcela zdarma.

 

 

Oživení městského parku Smetanovy sady o prvky vytvářející bezpečnou a aktivně odpočinkovou zónu doplnila nedávno instalace kamery pro zvýšený dohled městské policie nad rizikovými místy, také intenzita úklidu a čištění exponovaných míst je prováděno ve větší míře, než v minulosti.
 

V loňském roce byla opravena střecha altánu a v opravách se bude dále pokračovat (celkem za 100 tis. korun). Vloni byla také opravena zpevněná plocha před Slováckou búdou (195 tis. korun) pro pořádání různých společenských a kulturních akcí. V letošním roce se mj. uskutečnila oprava oplocení podél hlavní komunikace (78,5 tis.).


Zásadní obnovy v novém tisíciletí se Smetanovy sady dočkaly v roce 2012 v rámci projektu „Regenerace urbanizované krajiny - revitalizace významné sídelní zeleně města Uherské Hradiště“. V parku se na přelomu roku 2011/2012 na základě znaleckých posudků pokácelo přes 130 nebezpečných, poškozených, nemocných nebo přestárlých stromů (z toho vzrostlých 57), ořez byl proveden u 113 stromů, bezpečnostní vazba u 14 stromů. Náhradou bylo vysazeno 66 stromů.
 

Na podzim 2015 se ve Smetanových sadech v rámci akce “Smetanovy sady – obnova komponované plochy městské zeleně města Uherské Hradiště“ kácelo 5 stromů, 13 stromů a 4 862 keřů bylo nově vysazeno.
 

Starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha:
 

"Myslíme si, že by byla velká škoda, kdyby se zrovna v projektech ve Smetanových sadech neodrazil přímý vliv na občany, návštěvníky parku. Chceme, aby to zde žilo, aby se tady cítily dobře maminky s dětmi, stejně jako senioři nebo mládež. Záleží nám na každém místě ve městě a nevím, které z nich by mělo více sloužit k pohodlí a zábavě lidí, než právě největší městský park."

 

 

KnihoBudky v Uherském Hradišti

Město Uherské Hradiště se prostřednictvím své příspěvkové organizace Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana připojilo k neziskovému projektu KnihoBudka. Cílem projektu je proměnit vysloužilou telefonní budku v malou bezplatnou veřejnou knihovnu.
 

Městem byly zakoupeny 2 KnihoBudky (v celkové hodnotě 60 000 Kč), z nichž jedna je umístěna ve Smetanových sadech a druhá na Masarykově náměstí. KnihoBudky budou sloužit k půjčování a výměně knih, které již lidé přečetli, nechtějí je vyhodit a mohou tak posloužit jiným zájemcům. KnihoBudky poskytují kolemjdoucím i návštěvníkům města neobvyklou službu v rámci jedinečného komunitního projektu. KnihoBudky jsou ve správě Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana, ale záleží jen na širší veřejnosti, nakolik bude jejich provoz úspěšný a smysluplný.
 

 

Mgr. Radovan Jančář,
ředitel Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana

 


 

 

Jan Pášma
Tiskový mluvčí
Útvar kanceláře starosty
Městský úřad Uherské Hradiště
Tel. č.: +420 572 525 123
GSM: +420 728 296 009
E-mail: jan.pasma@mesto-uh.cz
www.mesto-uh.cz


 

Zveřejněno dne: 05.05.2016   Datum poslední aktualizace: 05.05.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan