Děti se mohou těšit na nové hřiště v Sadech. číst více
16.03.2017
Opravy kašny na Masarykově náměstí číst více
ČSÚ - šetření v domácnostech číst více

Nejlepší v třídění odpadů? Uherské Hradiště

Tento dokument je zařazen v kategorii: Životní prostředíMěsto
Uherské Hradiště vyhrálo ve Zlínském kraji mezi městy nad 15 tisíc obyvatel desátý ročník soutěže „O keramickou popelnici“, která hodnotí aktivity v oblasti třídění komunálního odpadu.

V soutěži se každoročně hodnotí aktivity obcí a měst v oblasti nakládání s komunálním odpadem, a to především v tříděném sběru využitelných složek, jako je papír, plast, sklo a kov. Hlavním kritériem bylo množství vytříděného plastu, papíru, skla a nápojového kartonu na jednoho občana v kilogramech.

Uherské Hradiště je na poli třídění dopadů aktivní. Již v loňském roce byly občanům bezplatně vydávány sady tašek na třídění odpadů. Tašky jsou omyvatelné a jsou opatřeny suchými zipy v horní části, aby bylo možno tašky vzájemně spojit.

V měsíci březnu 2016 proběhla osvěta ohledně třídění odpadů ve dvanácti mateřských školách ve městě Uherské Hradiště i v jeho místních částech. Na podzim roku 2015 byl zaveden v místní části Míkovice pilotní projekt na pytlový svoz plastů, který byl z důvodu kladných ohlasů od občanů rozšířen od letošního března v dalších místních částech města Uherské Hradiště (nyní je tedy zaveden v Mařaticích, Jarošově, Sadech, Míkovicích, Véskách a Rybárnách). Město Uherské Hradiště rovněž vydalo motivační spot, který byl vytvořen na podporu a zpopularizování problematiky třídění odpadů mezi občany města Uherské Hradiště i širokou veřejností.

V dubnu 2016 proběhla poprvé ve městě Uherské Hradiště akce Barevný den, která byla zaměřena na propagaci a představení problematiky třídění a recyklace odpadů, a to především zábavně-naučnou formou prostřednictvím různých atrakcí a soutěží. Tato akce byla pořádána společností EKO-KOM a.s. ve spolupráci s městem Uherské Hradiště.

Letos bude město ve vydávání tašek pokračovat, nová objednávka sad tašek na třídění odpadů bude dodána v průběhu měsíce června 2016. Rovněž se snažíme o průběžné doplňování kontejnerů na tříděný odpad, a to dle požadavků občanů i dle vlastního uvážení.

"Jsme spokojeni s tím, jak občané třídí odpad. Důkazem je právě umístění města Uherské Hradiště v rámci soutěže „O keramickou popelnici", tímto občanům děkujeme, protože soutěž vyhráli vlastně oni. Ovšem neustále je co zlepšovat a to jak ze strany města, tak i ze strany občanů, potýkáme se kupříkladu s ukládáním nevhodného odpadu ke stáním, zejména na sídlištích," uvedl člen rady města František Elfmark, který má ekologii ve své kompetenci.

Zveřejněno dne: 20.05.2016   Datum poslední aktualizace: 20.05.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan