26.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více

Tajuplné Hradiště

Tento dokument je zařazen v kategorii: KulturaCestovní ruchMěsto
Od roku 2013 pořádá město Uh. Hradiště ve spolupráci s římskokatolickou farností a státním okresním archivem netradiční komentované noční prohlídky města a jeho památek.

V uplynulých letech byl o tyto prohlídky velký zájem, a proto historička Slováckého muzea Blanka Rašticová provede zájemce i letos po tři večery historickým jádrem města. Prohlídky se uskuteční ve dnech 2., 7., a 9. června, sraz účastníků je ve 20.00 hodin na Mariánském náměstí u mariánského sloupu.

Návštěvníci poznají nejen nejdůležitějšími mezníky v dějinách města, ale také pověsti, které se o některých místech vyprávějí.

Účastníci prohlídek navštíví pro veřejnost běžně nepřístupné podzemí františkánského kláštera a také jeho barokní refektář s unikátní výzdobou Baltazara Fontany a Kryštofa Montiho. Z kláštera půjdou do míst, kde stával jeden z městských mlýnů, městská lázeň a kudy tekla Rechla. Letos si díky spolupráci s Knihovnou B. B. Buchlovana budou moci prohlédnout také bývalou synagogu a z její věže uvidí město z ptačí perspektivy. Závěr prohlídky bude věnován Masarykovu náměstí a zejména prohlídce interiéru farního kostela sv. Františka Xaverského včetně kaple sv. Viktorie.

Počet účastníků na prohlídce je omezen prostorovými možnostmi interiérů, proto je účast možná pouze na základě bezplatné předchozí rezervace v Městském informačním centru Uh. Hradiště (www.uherske-hradiste.cz, tel. 572 525 525.)

Zveřejněno dne: 23.05.2016   Datum poslední aktualizace: 25.05.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan