26.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více

Rekonstrukce oplocení kolem ZŠ UNESCO

Tento dokument je zařazen v kategorii: Veřejné zakázkyMěsto
Rada města Uherské Hradiště schválila 31. května výsledek veřejné zakázky na rekonstrukci oplocení Základní školy UNESCO, které je už ve velmi špatném technickém stavu, na několika místech dokonce havarijním.

Stávající oplocení je provedeno z kombinace zděných částí spodních průběžných parapetů a pilířů, s výplněmi z ocelových, zámečnických výrobků, osazených nad průběžným spodním parapetem.

Při podrobné kontrole celého oplocení bylo zjištěno, že většina konstrukcí oplocení je velmi degradovaná, a samotný základní materiál provedení konstrukcí je v rozpadu. Ve zdivu a základech oplocení jsou místa, která jsou rozpadem narušena tak, že jejich původní účinnost je oslabena až o 60-70%. V krátkém čase tak může dojít v některých těchto částech k překročení potřebné únosnosti a k pádu části konstrukcí nebo velkých úlomků vypadnutých z části oplocení. Charakter zjištěných vad je takový, že nelze provést žádné adekvátní opravy.

Závěr stavebně technického posouzení oplocení je – degradované oplocení zbourat, postavit je znovu, a to již od samotných základů. Nové oplocení bude provedeno v délce cca 160 m. Bude stejného typu jako již vyměněná část v západní části u tělocvičny.

Oplocení bude doplněno dvěma bránami, jedna bude ponechána (stávající), druhá v jižní části oplocení bude demontována a nahrazena novou, dvoukřídlovou bránou. Vedle brány bude i nová branka pro pěší.

V jižní části v ulici Kollárova bude v oplocení výklenek pro umístění parkovacího automatu.

Vybraný uchazeč: STAVSPEKTRUM s.r.o. s nabídkovou cenou 3.817.281 Kč včetně DPH.

Termín : 6.6. – 26. 9. 2016

Zveřejněno dne: 02.06.2016   Datum poslední aktualizace: 02.06.2016