26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

PROSÍME, NEKRMTE HOLUBY

Tento dokument je zařazen v kategorii: Majetek městaŽivotní prostředíMěsto
Radnice se dlouhodobě zabývá snahou o omezení počtu holubů ve městě. Ale i přes to, že v samotném centru města se jejich počet v poslední době podařilo citelně snížit, trvalé redukce holubí populace město Uherské Hradiště nikdy nedosáhne bez pomoci samotných obyvatel.

Odstraňování holubího trusu z fasád domů je mimořádné náročné a jde vlastně o obdobu odstraňování graffiti. Ve většině případů může docházet k narušení původních nátěrů fasád. Nejproblematičtější lokalitou je střed města a lokalita Tůně, včetně vysokoškolského areálu.

 

Město už do snahy o snížení počtu holubů v minulosti nasadilo všechny dostupné prostředky a metody: dosedací hroty, plašičky, nasazení dravců, vybírání vajec a další.
 

Zamezení krmení je ale zdaleka nejúčinnější metodou dlouhodobého boje proti městským holubům a trvalého snížení stavu populace.

 

Proto žádáme obyvatele města i návštěvníky, aby holuby nekrmili. Když ptáci budou mít dostatek potravy, kterou jim předloží lidé, trvalé snížení jejich počtu v centru města bude prakticky nemožné.

 

 

Děkujeme.

 

foto: ilustr. archiv města
 

Zveřejněno dne: 06.06.2016   Datum poslední aktualizace: 06.06.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan