26.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více

PROSÍME, NEKRMTE HOLUBY

Tento dokument je zařazen v kategorii: Majetek městaŽivotní prostředíMěsto
Radnice se dlouhodobě zabývá snahou o omezení počtu holubů ve městě. Ale i přes to, že v samotném centru města se jejich počet v poslední době podařilo citelně snížit, trvalé redukce holubí populace město Uherské Hradiště nikdy nedosáhne bez pomoci samotných obyvatel.

Odstraňování holubího trusu z fasád domů je mimořádné náročné a jde vlastně o obdobu odstraňování graffiti. Ve většině případů může docházet k narušení původních nátěrů fasád. Nejproblematičtější lokalitou je střed města a lokalita Tůně, včetně vysokoškolského areálu.

Město už do snahy o snížení počtu holubů v minulosti nasadilo všechny dostupné prostředky a metody: dosedací hroty, plašičky, nasazení dravců, vybírání vajec a další.

Zamezení krmení je ale zdaleka nejúčinnější metodou dlouhodobého boje proti městským holubům a trvalého snížení stavu populace.

Proto žádáme obyvatele města i návštěvníky, aby holuby nekrmili. Když ptáci budou mít dostatek potravy, kterou jim předloží lidé, trvalé snížení jejich počtu v centru města bude prakticky nemožné.

Děkujeme.

foto: ilustr. archiv města