26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Ceny Vladimíra Boučka předány

Tento dokument je zařazen v kategorii: KulturaMěsto
Marie Bilíková (práce z kukuřičného šustí - tkané výroby, panenky ze šustí) a Tomáš Mareček (práce s přírodními pletivy, pletení z proutí a pedigu) obdrželi dne 15. června Cenu Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby. Čestným uznáním za celoživotní tvůrčí přínos v oblasti práce se dřevem byl oceněn Václav Foltýn. Oceněným byly ceny předány na tradičním Slavnostním předávání Ceny Vladimíra Boučka ve velkém sále Reduty.

Slavnostnímu předávání cen byli přítomni radní a zastupitelé města, ceny oceněným předával starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha spolu s dalšími členy vedení města. V programu vystoupili členové a cimbálová muzika folklorního souboru Hradišťánek.
 

Cena Vladimíra Boučka nese ve svém názvu jméno člověka, který se stal jedním ze zakladatelů projektu Ústředí lidové a umělecké výroby uzákoněného v roce 1945. Ing. Vladimír Bouček (1901 – 1985) formuloval novodobé formy péče o tradiční lidovou kulturu a sám se stal vedoucím jedné z prvních dílen. Byl významnou a lidsky důstojnou osobností města.

 


 

"Velmi si považuji osob, které udržují a zachovávají provozování tradičních lidových řemesel a které výsledky své činnosti prezentují na veřejnosti při konání jarmarků lidových uměleckých řemesel, či při akcích pořádaných Slováckým muzeem a jiných podobně zaměřených akcích. Přál bych si, abychom si nikdy nemuseli říci, že tuto hezkou cenu nemáme komu dát," vyjádřil se starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.
 

-JP-
 

Zveřejněno dne: 16.06.2016   Datum poslední aktualizace: 16.06.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan