26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Poděkování P. Mgr. Janu Turkovi

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Téměř na den přesně se na začátku července rozloučil, po šesti letech působení v našem městě, se svými farníky a s občany uherskohradišťský děkan P. Mgr. Jan Turko.

Brzy po svém příchodu se pan farář Turko aktivně zapojil do společenského, kulturního ale také sportovního života našeho města i celého regionu a stal se jeho pevnou součástí. S jeho usměvavou tváří jsme se mohli setkat nejen při liturgických obřadech, ale také při akcích pořádaných městem, Regionem Slovácko či dalšími institucemi. Nechyběl v čele pelotonu jedné z tras akce Na kole vinohrady, provázel zájemce prostorami farního kostela, žehnal Svatomartinským vínům a tak by mohl výčet všech jeho aktivit ještě dlouho pokračovat… Jeho kroky nyní míří do Kněždubu, věříme, že do našeho města se bude rád vracet.

 

 

V první prázdninový den se s P. Mgr. Janem Turkem oficiálně rozloučili členové vedení města Uherské Hradiště, svou poslední mši v místním farním Kostele Sv. Františka Xaverského pak mezi lidmi oblíbený farář odsloužil o týden později.
"Odchod pana faráře na jiné místo mě překvapil. Pod dobu šesti let byl velmi důležitou součástí kulturního a společenského života v našem městě. Velmi srdečně mu děkuji a přeji hodně štěstí v novém působišti," řekl na adresu končícího faráře starosta města Stanislav Blaha

 

 

Blanka Rašticová

-JP-
 

Zveřejněno dne: 18.07.2016   Datum poslední aktualizace: 18.07.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan