26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Město vyhrálo strom, děti jej zasadily u školy

Tento dokument je zařazen v kategorii: Územní plánování & strategický rozvojŽivotní prostředíMěsto
V letošním roce se město Uherské Hradiště zapojilo do celostátní soutěže „Tady žiju“ směřované k práci měst s mobilitou a vytvářením veřejného prostoru příznivého pro život ve městě. Město vyhrálo zvláštní cenu a sazenici alejového stromu, když organizátory zaujalo prezentací neziskového sdružení O-kolo Hradiště, ve které představilo svůj projekt veřejného sdílení kol.

Přestože město na nejvyšší příčku v soutěži nedosáhlo a cena pro vítěze v podobě lavičky od renomovaného výrobce městského mobiliáře směřovala do Přerova, v konkurenci 17 zúčastněných měst se Uherské Hradiště neztratilo. Perspektivní projekt půjčování kol podporující udržitelnou dopravu ve městě se již v současné době na území souměstí Uherské Hradiště, Starého Města a Kunovic rozjíždí.

 

Vysazení stromku uherskohradišťská radnice naplánovalo do blízkosti Základní školy Větrná na sídlišti Východ. Volba místa byla dána vhodným stabilizovaným veřejným prostorem, kde růst stromu nebude ovlivněn případným dalším rozvojem území.

 

„Je však možné vnímat i asociaci mezi výsadbou mladých stromů a výchovou mládeže v blízké škole. V obou případech je nutné vynakládat dostatečnou péči a úsilí k cílenému vytváření budoucích hodnot, které budou ovlivňovat také život v našem městě,“ zauvažoval starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha. Ze sázení stromu mají ale největší radost samy děti.

 

"Není nám lhostejné, v jakém prostředí vyrůstáme a kde budeme žít. Samy učitelky to vzaly s dětmi opravdu vážně," vypověděla s úsměvem ředitelka ZŠ Větrná Marie Leitgebová. "Děti stromu dokonce vymyslely jméno Třešnička rolnička a pomohly s jeho zasazením," dodala.

Cílem soutěže "Tady žiju" bylo shromáždit a prezentovat pozitivní příklady a vize dalšího rozvoje, které mají ostatní města motivovat k vytváření příznivých podmínek pro své občany.

 

 

 

-JP-
 

Zveřejněno dne: 08.12.2016   Datum poslední aktualizace: 08.12.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan