Děti se mohou těšit na nové hřiště v Sadech. číst více
16.03.2017
Opravy kašny na Masarykově náměstí číst více
ČSÚ - šetření v domácnostech číst více

Sbírka byla rekordní, výtěžek dostala Diakonie

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Veřejná sbírka, kterou již tradičně v předvánočním období pořádalo město Uherské Hradiště, vynesla rekordní částku 21.577 korun. V roce 2016 se sbírka uskutečnila pro Diakonii ČCE – středisko CESTA, Uherské Hradiště.

"Touto cestou ještě jednou děkujeme všem, kdo do veřejné sbírky přispěli," vyjádřil se člen rady města Uherské Hradiště František Elfmark, který dne 11. ledna 2016 výtěžek sbírky předal ředitelce Diakonie – Střediska Cesta, Zuzaně Hoffmannové. "Výtěžek sbírky poputuje na kulturní a terapeutické činnosti pro klienty denního stacionáře, například na výlety, muzikoterapii, nebo třeba pořízení výtvarných potřeb," upřesnila Zuzana Hoffmannová.

Ředitelka Diakonie Zuzana Hoffmannová přebírá výtěžek veřejné sbírky

Předcházející sbírka vynesla 17 tisíc korun, které putovaly do PETRKLÍČE, o.p.s, Azylového domu pro ženy a matky s dětmi. Ještě o rok dříve (2014) byl výtěžek sbírky ve výši 13.454,- předán Základní a Mateřské škola speciální v Uherském Hradišti. Dosud se nejvíce vybralo v roce 2010, šlo o 17. 089,- korun.

Zveřejněno dne: 11.01.2017   Datum poslední aktualizace: 11.01.2017
Zodpovědná osoba: Pášma Jan