Regenerace veřejné zeleně na Mariánském náměstí číst více
Vynikající pedagogové převzali ocenění číst více
Město si připomene výročí osvobození číst více

Tříkrálové koledování vyneslo 2,4 milionu korun

Tento dokument je zařazen v kategorii: Sociální službyMěsto
V letošní Tříkrálové sbírce vybrali organizátoři na Uherskohradišťsku přes 2 miliony a 409 tisíc korun. Na půl milionu korun vložili do pokladniček dobrovolníků z Oblastní Charity jenom obyvatelé Uherského Hradiště a jeho městských částí.

V regionu, kde se sbírka konala už poosmnácté v řadě, se koledovalo ve dnech 6. až 13. ledna. Posláním tříkrálové sbírky, je přispět na zlepšení podmínek těm, kteří měli v životě méně štěstí, anebo jsou ve stáří či nemoci odkázáni na pomoc druhých. Výtěžek Tříkrálové sbírky bude určený na přímou pomoc lidem v nouzi. Část prostředků půjde na opravu objektu denního centra sv. Ludmily, zajišťujícího služby pro osoby se zdravotním a mentálním postižením a na výstavbu Centra služeb pro osoby bez přístřeší v Uherském Hradišti. V loňském roce vykoledovali charitní koledníci celkem 2.241.378 korun.

Tříkrálového koledování v českých a moravských krajích obnovila v roce 2000 Česká katolická charita (dnes Charita Česká republika), kdy nejprve na Moravě, a o rok později již po celé České republice, a začala za spolupráce farností, obecních a městských úřadů a především velkého počtu dobrovolníků organizovat Tříkrálovou sbírku.

Zveřejněno dne: 18.01.2017   Datum poslední aktualizace: 18.01.2017
Zodpovědná osoba: Pášma Jan