Ing. Antonín Seďa. 26. dubna 2017 číst více
06.03.2017
Ing. Antonín Seďa, 6. března 2017 číst více

Ing. Antonín Seďa, 6. března 2017

Tento dokument je zařazen v kategorii: PolitikaSamosprávaMěsto

Jak na revitalizaci sídliště Štěpnice

V současné době panuje shoda na postupnou revitalizaci sídliště Štěpnice, proto se aktuálně začíná se zelení a připravuje se modernizace sportovního areálu u ZŠ Za Alejí. Nicméně shoda již tak nepanuje z pohledu Studie sídliště Štěpnice, která byla zastupitelům představena na posledním zastupitelstvu města. Důvodem je skutečnost, že navržená architektonicko-urbanistická studie bude jak časově, tak zejména finančně velmi náročná. A spoléhat se na soukromé investory je, po špatných zkušenostech s výstavbou parkovacího domu, přinejmenším neprozíravé. Nehledě na skutečnost, že se veřejného projednávání této studie zúčastnilo 1% a dotazníkové akce toliko 6% obyvatel tohoto sídliště. Podle mého názoru již nelze do nekonečna odsouvat základní problémy sídliště, což je špatný stav nákupního střediska a celého centrálního prostoru, špatný stav povrchu parkoviště a zejména nedostatek parkovacích míst na sídlišti.
Domnívám se, že je třeba nejdříve upravit stávající povrch parkoviště u budovy č.p.1156, což si nevyžádá velký náklad finančních prostředků, a přitom zvýší kapacitu a bezpečnost parkování. Souběžně je nutno připravit studii na celý centrální společenský prostor, včetně rekonstrukce a nástavby nákupního střediska. Je nutno mít na paměti potřebu občanské vybavenosti a veřejných služeb pro vzrůstající počet obyvatel v Nových Štěpnicích. Je škoda, že zastupitelé odmítli náš návrh na rozšíření studie o oblast nové výstavby v Zahrádkách a o významnou část Uherskohradišťské nemocnice. A to zejména z potřeby dopravní obslužnosti, životního prostředí a občanské vybavenosti.

Ing. Antonín Seďa, předseda Klubu zastupitelů za ČSSD

Zveřejněno dne: 06.03.2017   Datum poslední aktualizace: 06.03.2017