25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Hřbitov v Sadech čekají opravy číst více

Opravy objektu speciální školy začnou v létě

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Výměna všech oken a dveří a s tím související opravy, včetně výmalby, čekají historickou budovu č.p. 238 na Palackého náměstí v Uherském Hradišti. Práce za více než 5 milionů korun chce radnice stihnout v době letních prázdnin.

Objekt, který je v současnosti využíván jako Základní a mateřská škola speciální , se nachází v městské památkové zóně a je zapsán v ústředním seznamu nemovitých kulturních památek.

V rámci výměny oken bude provedeno zapravení ostění a nadpraží. "Budou osazeny nové parapetní desky a celá stěna s umístěnými okny bude opatřena novou výmalbou. Dochovaná původní okna a vstupní dveře budou restaurovány dle restaurátorského průzkumu," upřesnil místostarosta města Zdeněk Procházka.

Práce na opravách historicky cenné budovy vypuknou v první den letních prázdnin, skončit by měly do 25. srpna. Vybraným uchazečem pro provedení prací je firma JAVORNÍK-CZ-PLUS s.r.o. Město požádalo o dotaci z rezervy Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury ČR.

Dům na Palackého náměstí č.p. 238

Zveřejněno dne: 03.04.2017   Datum poslední aktualizace: 03.04.2017