25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Hřbitov v Sadech čekají opravy číst více

V městských kašnách opět proudí voda

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Město Uherské Hradiště zahájilo ve středu 12. dubna provoz svých kašen. Slavnostní uvedení vodních prvků do provozu po zimním období se konalo symbolicky u kašny na Mariánském náměstí.

Nedávno zrekonstruovaná barokní kašna na Mariánském náměstí se stala synonymem přivítání jara a zahájení sezóny kašen ve městě.

"Dnes jsme se sešli proto, abychom jim vdechli život pro tento rok. Možná se z toho do budoucna stane příjemná tradice přivítání jara v našem městě," nechal se slyšet starosta města Stanislav Blaha.

Hezkou atmosféru s písničkou a tancem u cimbálové muziky navodil při slavnostním spouštění kašen soubor Hradišťánek.

Restaurování kašny na Mariánském náměstí bylo dokončeno v samotném závěru loňského roku. Tato kašna pochází z konce 17. století, jejím tvůrcem byl Karel Josef Rossi. Kašna bývala dříve umístěna ve středu náměstí, roku 1715 však ustoupila nově vznikajícímu morovému sloupu a byla posunuta západněji.

Město Uherské Hradiště má celkem 11 kašen, všechny, až na aktuálně opravovanou barokní kašnu na Masarykově náměstí, jsou funkční.

Zveřejněno dne: 13.04.2017   Datum poslední aktualizace: 13.04.2017
Zodpovědná osoba: Pášma Jan