26.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více

Sídliště 28. Října - první etapa obnovy

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Na sídlišti 28. Října v Uherském Hradišti začnou začátkem měsíce června práce, které vyústí ve zlepšené životní prostředí obyvatel, zušlechtění veřejných prostranství a zvýšení komfortu dopravy i parkování v dané lokalitě.

Půjde o 1. etapu celkové regenerace sídliště 28. Října. Komplexní rekonstrukce se dočká stávající hřiště pro děti, dojde k vybudování nového veřejného osvětlení, obyvatelé jistě přivítají také vybudování nových chodníků, nebo rozšíření parkovacích míst.

"Jako na všech sídlištích ve městě, je i tady parkování problém. V místě se parkuje prakticky na divoko, chceme tomu dát řád zřízením parkovacích míst," vypověděl místostarosta Zdeněk Procházka. Obnovený bude také povrch vozovky, která bude rovněž rozšířena. Lokalita bude osazena novým městským mobiliářem, vzniknou i nová stání pro tříděný odpad. Součástí regenerace jsou rovněž parkové a sadové úpravy.

Předpokládaný začátek prací je 1. červen, hotovo by mělo být do konce listopadu. "Obracíme se na občany s prosbou, aby měli po dobu stavebních prací pochopení pro nutná omezení v pěší i automobilové dopravě," vyjádřil se Procházka.

Regenerace sídliště 28. Října se ujme firma PORR a.s., Praha 10 – Strašnice. Cena všech prací je takřka 11,3 milionu korun, kterou město uhradí ze svého rozpočtu, podá však také žádost o dotaci státu.

-JP-

Zveřejněno dne: 28.04.2017   Datum poslední aktualizace: 28.04.2017