26.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více

TOP týden v Uherském Hradišti a okolí

Tento dokument je zařazen v kategorii: KulturaCestovní ruchMěsto
Uherské Hradiště opět připravilo pro své návštěvníky i obyvatele tzv. TOP týden. Je tak jedním z dvaceti nositelů titulu „Historické město“ zapojených do projektu, jehož hlavním cílem je podpořit tuzemský cestovní ruch širokou a zajímavou nabídkou různých aktivit v jednotlivých památkových zónách i širším okolí.

Od 2. do 11. června 2017 mohou všichni zájemci důvěrněji poznat pamětihodnosti a zajímavosti města a jeho okolí, ale i zažít jedinečnou atmosféru mnoha akcí. V Městském informačním centru Uherské Hradiště, které na projektu spolupracuje, najdete brožurku s programem.

Město Uherské Hradiště v letošním roce nabízí komponovaný program Noc s Metodějem na Výšině svatého Metoděje, ekologický festival Týká se to také tebe nebo akce spojené s Mezinárodním dnem archivů. Zažít folklor trochu jinak a zaposlouchat se do netradiční produkce Hudců Pondělníků můžete v komunitní kavárně CAFE 21. Hezkou chvilku prožijete s žáky na koncertě Základní umělecké školy Slovácko s programem Na barokní notu. Poprvé budete mít možnost zažít i v Uherském Hradišti ojedinělou atmosféru projektu Noc kostelů. Milovníky turistiky i se svými ratolestmi zve uherskohradišťský Klub českých turistů na oblíbenou akci Hradišťské chodníčky.

Zájemce o historii určitě potěší komentované prohlídky františkánského kláštera a kostela Zvěstování Panny Marie v rámci Mezinárodního dne archivů a Noci kostelů a také netradiční noční prohlídka s názvem Tajuplné Hradiště. I letos se můžete těšit na populární historičku PhDr. Blanku Rašticovou, klášterem bude provázet Mgr. Lukáš Čoupek, PhD.

Komentované prohlídky jsou omezeny prostorovými možnostmi interiérů, proto je účast možná pouze na základě osobní, písemné nebo telefonické rezervace v Městském informačním centru (mic@uherske-hradiste.cz, 572 525 525).

PUTOVÁNÍ PO HISTORICKÝCH SÍDLECH ČECH, MORAVY A SLEZSKA - program k prohlédnutí ZDE

Zveřejněno dne: 17.05.2017   Datum poslední aktualizace: 17.05.2017
Zodpovědná osoba: Pášma Jan