Městský úřad

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Prohlášení o přístupnosti portálu města pro zveřejňování informací pro osoby se zdravotním postižením.

Na portále města Uherské Hradiště jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením.

Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Při tvorbě těchto webových stránek bylo postupováno podle Metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb. a také podle metodik Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých).
Struktura obsahu i layoutu je vytvořena validním XHTML 1.0 Transitional, vizuální prezentace pomocí kaskádových stylů (CSS).

Pro hodnoty atributů značkovacího jazyka a vlastností stylových předpisů na tomto webu jsou použity relativní jednotky místo absolutních, čímž je zajištěno, že jeho obsah lze jednoduše zvětšovat či zmenšovat pomocí standardních nástrojů webových prohlížečů.

Stránky využívají doplňků Java Script a CSS. I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné.
Doporučená rozšíření prohlížeče

Na webových stránkách mohou být zveřejněny informace i v jiných, než webových formátech.

Důvodem je skutečnost, že tyto dokumenty buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát XHTML 1.0 Transitional nepodporuje nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení.
Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít např. bezplatné prohlížeče, které lze stáhnout z internetu:

• Adobe Reader
• Microsoft Word Viewer
• Microsoft Excel Viewer

Neuplatnění podmíněných povinných pravidel o přístupnosti.

Neuplatňujeme tyto body:

I bez těchto nástrojů je ovšem webová prezentace plně ovladatelná, pouze některé doplňkové

funkce , jake je např. rozšířené vyhledávání, nejsou dostupné.

Bod č.17 - Přeskočení obsahu jako je horní menu apod. není žádoucí vzhledem k rozsahu prezentace.

Kontakt na správce webu
webmaster@mesto-uh.cz.