Bezbariérová trasa, úsek autobusové nádraží - ul. Františkánská

Město Uherské Hradiště pokročilo v záměru bezbariérové trasy.

sfdi.jpg

Již v roce 2013 byla městu Uherské Hradiště Vládním výborem pro tělesně postižené schválena bezbariérová trasa, jejíž cílem je propojit sídliště Štěpnice s autobusovým nádražím. V roce 2016 byla dokončena 1. etapa (celkem se jedná o tři etapy) od začátku ulice Husova po železniční podjezd (tzv. "myší díru"), viz jiný článek. V roce 2017 byl realizován 3. úsek, který měl za cíl bezbariérově propojit autobusové nádraží s centrem města.

Realizace 3. etapy proběhla v termínu 3.4.2017 až 15.8.2017. Délka této etapy činila 210 m. Zhotovitelem stavebních prací se na základě výběrového řízení stala společnost SVS-CORRECT, s.r.o., 687 12 Bílovice. Celkové náklady dosáhly výše 3 246 tis. Kč, z toho dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury činila 1 133 tis. Kč.

Aktuálně probíhají projektové práce na 2. etapě a tím dokončení celého záměru. Finální podoba prostředního úseku bude známa po výstupech, které ukáže toho času zpracovávaná koncepce dopravy v centru města.

Foto po realizaci

bezbariérová trasa UH