Děti v Jarošově mají u školy nové hřiště

IMG_8616.JPG Ke hrám i pro sportování je určeno zmodernizované hřiště, které vzniklo v oplocené zahradě vedle budovy ZŠ a MŠ v Jarošově. Slavnostně bylo hřiště otevřeno ve středu 26. září 2018.

Za takřka 3 a půl milionu korun se děti dočkaly víceúčelového hřiště s povrchem z asfaltobetonu, zacvičit si budou moci na workoutovém hřišti, které sestává z hrazd a žebřin, ale připraveno je také hřiště s kolotočem pro menší děti (prvek zajistila škola).

Pro akce školy ve venkovním prostoru slouží menší venkovní amfiteátr s pódiem doplněný o dřevěný přístřešek nad zpevněnou plochou z betonové dlažby.

Na místě byly provedeny také sadové a terénní úpravy. V průběhu prací došlo na prořez zeleně a vykácení nadbytečných porostů, poté byla zeleň doplněna o novou výsadbu stromů i keřů včetně náhradní výsadby stromů mimo prostor zahrady. Obnovy se dočkal také trávník. Vše doplnily terénní úpravy a nové chodníky ze zámkové dlažby.

„Vloni prošla zcela zásadní proměnou místní tělocvična, kterou jarošovští občané využívají také ke společenským účelům, letos jsme se zaměřili na zušlechtění hřiště. Věřím, že bude plně využíváno, protože původní prostory vedle školy nebyly pro volnočasové aktivity místních žáků vůbec vyhovující,“ vyjádřil se starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

Dětský park u základní školy v Jarošově vybudovala společnost SVS-CORRECT nákladem 3, 47 milionu korun.

Součástí slavnostního otevírání hřiště – dětského parku bylo tradiční školní „Dýňování“ – vyřezávání dýní a příprava různých dýňových specialit. Zároveň bylo pokřtěno zbrusu nové CD školního dětského sboru.

-JP-

Kontakty na odpovědnou osobu