Opravy speciální školy na Palackého náměstí začnou v létě

keujg.jpg Výměna všech oken a dveří a s tím související opravy, včetně výmalby, čekají historickou budovu č.p. 238 na Palackého náměstí v Uherském Hradišti. Práce za více než 5 milionů korun chce radnice stihnout v době letních prázdnin.

Objekt, který je v současnosti využíván jako základní a speciální mateřská škola, se nachází v městské památkové zóně a je zapsán v ústředním seznamu nemovitých kulturních památek.

V rámci výměny oken bude provedeno zapravení ostění a nadpraží. "Budou osazeny nové parapetní desky a celá stěna s umístěnými okny bude opatřena novou výmalbou. Dochovaná původní okna a vstupní dveře budou restaurovány dle restaurátorského průzkumu," upřesnil místostarosta města Zdeněk Procházka.

Práce na opravách historicky cenné budovy vypuknou v první den letních prázdnin, skončit by měly do 25. srpna. Vybraným uchazečem pro provedení prací je firma JAVORNÍK-CZ-PLUS s.r.o. Město požádalo o dotaci z rezervy Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón Ministerstva kultury ČR.