Informace úřadu

Oddělení registru řidičů musí na jeden den zavřít

ridicsky_prukaz.jpg Z důvodů provedení technických úprav systému bude dne 29. června uzavřeno pracoviště oddělení registru řidičů odboru dopravních a správních agend na ulici Revoluční 1023. Od 1. července totiž bude na základě legislativních změn spuštěn projekt „Digitalizace a rozvolnění agendy řidičů“.

 

Informace Policie ČR o vloupání v části Jarošov

krádež kola Dosud neznámý pachatel v době ode dne 11.5.2018 od 23:07 hodin do dne 12.5.2018 do 02:38 hodin v Uherském Hradišti na ul. Pivovarská č.p. 230 v prům. zóně se vloupal do objektu jedné zde sídlících společností.

 

Zpoždění svozu odpadů

odpady.jpg Vážení občané, oznamujeme Vám, že z důvodu poruchy vozidla na svoz odpadu dojde ke zpoždění svozu odpadu na území města Uherské Hradiště v řádu dnů. Město Uherské Hradiště se vynasnaží celou věc v co možná nejkratším termínu vyřešit. Za vzniklé komplikace se omlouváme.

 

Chybí vám peníze na opravy bydlení? Můžete si výhodně půjčit od města!

IMG_2813.JPG S úvěrem z Fondu rozvoje bydlení, který poskytuje město Uherské Hradiště, je možné si opravit nebo rekonstruovat dům nebo byt, upravit zahradu nebo rekreační objekt. Vlastníci opravované nemovitosti si mohou půjčit až půl milionu korun.

 

Dopravní omezení v centru města

IMG_0206.JPG Vážení občané, v termínu od soboty 2. 6. 2018 do čtvrtka 7. 6. 2018 bude uzavírka ulice Františkánská v úseku mezi ulicí Krátká a Mariánským náměstím. Důvodem uzavírky je realizace vodovodní přípojky pro rekonstruovaný objekt Základní umělecké školy.

 

Kde a jak získat Senior Pas

senior-pas-karta.png Senior Pasy je název projektu, určeného obyvatelům ČR, kteří dovršili věk 55 let. Jedná se o systém slev poskytovaný držitelům karet Senior Pas. Slevy jsou celoroční a lze je uplatnit na místech označených logem Senior Pas. Úplný seznam poskytovatelů slev naleznete na adrese www.seniorpasy.cz.

 

Omezení provozu pracoviště registru vozidel dne 25. května 2018

IMG_9326.JPG Vážení občané, oznamujeme Vám, že dne 25. května 2018 bude z provozních a organizačních důvodů výrazně omezen provoz na pracovišti registru vozidel. Doporučujeme, abyste si své záležitosti vyřídili v náhradním termínu 29. května 2018 od 8.00 do 12.00 hodin, kdy bude pracoviště registru vozidel mimořádně otevřeno pro veřejnost.

 

Výpadek proudu poškodil některé semafory

IMG_1.jpg Výpadek elektrické energie v Uherském Hradišti dne 18.4.2018 způsobil poškození hardware zařízení některých světelných signalizačních zařízení na průtahu Uherským Hradištěm.

 

Omezení průchodu - opravy městských hradeb

IMG_9072.JPG Vážení občané, věnujte prosím pozornost oznámení o omezení průchodu, které se dotkne chodníku vedoucího z ulice Kollárova do parku u bastionu.

 

Pozitivní příklady nakládání s reklamou ve veřejném prostoru

Už více než dva roky se město Uherské Hradiště aktivně snaží o nápravu tzv. reklamního smogu, který je problémem většiny měst. Jde o nekontrolované množství a rozsah reklamních sdělení, kterými se na sebe snaží strhnout pozornost podnikatelé, prodejci, pojišťovny a další. Uvádíme několik nových, pozitivních příkladů, jak se na objekty dá umístit vkusné a jednoduché označení, které neruší architekturu domu a přitom neschází žádná důležitá informace.

 

Výběh pro psy - nové překážky

IMG_5610.JPG Aktualizováno! Upozornění pro majitele psů. Až do středy 11. dubna bude psí výběh na Revoluční ulici z technických důvodů uzavřen, budou se instalovat překážky.

 

Blokové čištění komunikací 2018

IMG_4895.JPG Vážení občané, po zimním období bude od 3. 4. 2018 zahájeno v ulicích města Uherské Hradiště blokové čištění. Řidiči budou na konkrétní úseky a termíny blokového čištění upozorněni přechodným dopravním značením.

 

Důležité upozornění - změna svozu odpadu!

IMG_4904.JPG Vážení občané, na Velikonoční pondělí 2. 4. 2018 neproběhne svoz odpadu. Z uvedeného důvodu bude pravidelný svoz o jeden den posunut, takže od úterý 3. 4. 2018 do soboty 7. 4. 2018 počítejte s jednodenním zpožděním vývozu odpadu.

 

Informace o výsadbě ve Štěpnicích

Štěpnice - ilustr. foto.JPG Na sídlišti Štěpnice se uskuteční výsadba nových stromů a keřů. Jejich výsadba proběhne v souladu s harmonogramem na základě smlouvy s realizační firmou Florstyl s.r.o. Veškeré práce související s projektem revitalizace proběhnou do konce června letošního roku. Jedná se o 64 stromů a 1501 keřů.

 

Sběr vybraných druhů odpadu

Mapa_2018 – kopie.jpg Vážení spoluobčané, na podporu legální likvidace odpadů a s cílem snižovat vytváření černých skládek připravilo město Uherské Hradiště jarní bezplatný sběr vybraných druhů odpadu formou velkoobjemových kontejnerů.