Město oživí systém rozcestníků, tabulek a map

Rozcestník Kudy se vydat k Městskému informačnímu centru nebo k nádraží? Kde je kino Hvězda, radnice, jezuitská kolej nebo kudy se vydat k mařatickým vinohradům? Toto všechno ukáže nový informační a navigační systém města Uherské Hradiště, nad jehož podobou si nyní lámou hlavu designéři a výtvarníci. Přežitý, zčásti také nefunkční starý systém, který navíc neodpovídá současnému vizuálnímu stylu města, nahradí nový v průběhu letošního a hlavně příštího roku.

Pořídit nové prvky mobiliáře určené pro navigaci a informaci obyvatel, návštěvníků a turistů hodlá město Uherské Hradiště na základě výsledku vyhlášené soutěže. Jak bude design a výtvarné zpracování vypadat, uvidíme na přelomu měsíců dubna a května.

"Starý navigační systém jsme se snažili udržovat asi do roku 2014, pak již bylo jasné, že musíme mít nový. Je to věc, která vypovídá o úrovni města, navíc informace jsou to první, co turista či návštěvník potřebuje," informoval starosta města Stanislav Blaha. Podle jeho slov půjde o 11 rozcestníků, 7 informačních sloupů a 3 orientační mapy.

Od designerů a výtvarníků očekává město návrhy nadčasového, kvalitního, odolného a funkčního zařízení zahrnujícího rozcestníky, orientační mapy, informační výlepové plochy pro příspěvkové organizace města i pro komerční výlep, tabulky pro označení památek a ulic. "Od loňského roku město používá nový grafický manuál vizuálního stylu, což by se mělo v návrzích odrazit," upozornil starosta.

Celkově bude obnova systému stát asi 2 miliony korun. "Předpokládáme, že se nám podaří najít vhodný dotační titul, například z ministerstva pro místní rozvoj. Věřím, že budeme úspěšní," vypověděl městský architekt Aleš Holý.

Soutěž je určena pro odbornou veřejnost a termín doručení návrhů je do 26. 4. 2017.

Stávající informační systém ve městě je zastaralý