Oddělení přípravy a realizace staveb

Popis činnosti

1. investiční akce města:
    • spolupracuje při definici potřeb realizace investiční akce a způsobu provedení,
    • spolupracuje při zadání a realizaci prověřovacích studií, podkladu pro další fáze projektového řízení.
  2. projektová dokumentace pro legislativní povolení stavby:
    • zajišťuje vypracování všech stupňů projektové dokumentace,
    • spolupracuje s odborem správy majetku města při zajištění majetkoprávních vztahů,
    • zabezpečuje vydání umístění a povolení stavby,
    • zajišťuje zpracování projektové dokumentace pro provedení stavby, včetně rozpočtu stavby a výkazu výměr, a provedení kontroly uplatnění prováděcích předpisů k zákonu o veřejných zakázkách.
  3. výběr zhotovitele
    • definuje a zpracovává předmět veřejné zakázky, spolupracuje na zadávací dokumentaci pro výběr zhotovitele stavebních prací, dodávek nebo služeb v souladu s interním předpisem upravujícím zadávání veřejných zakázek malého rozsahu nebo zákonem o veřejných zakázkách a dále aktivně spolupracuje na všech fázích procesu zadávacího řízení.
  4. výkon stavebního dozoru:
    • zabezpečuje u schválených akcí města výkon stavebního dozoru od protokolárního předání staveniště zhotoviteli až po úspěšné předání a převzetí stavby od zhotovitele,
    • zajišťuje kolaudační souhlas příp. povolení stavby do užívání,
    • spolupracuje se správcem příp. uživatelem při uvedení stavby do provozu.
  5. dotační projekty
    • spolupracuje s navrhovatelem projektu při přípravě podkladů pro žádost o dotace ze státního rozpočtu a EU,
    • podílí se na zabezpečení průběžné kontroly oprávněnosti účelového čerpání a na závěrečném vyhodnocení akce.
  6. ostatní činnosti:
    • zajišťuje ekonomické vyhodnocení dokončených akcí včetně předání jednotlivým správcům,
    • zajišťuje reklamace vad stavby v záruční době díla,
    • spolupracuje při tvorbě plánu investičních akcí města.

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor investic