Na sídlišti Mojmír vznikne moderní sportoviště

DSCN1975.JPG Rekonstrukce sportovního areálu za Základní školou Za Alejí je na spadnutí. Město Uherské Hradiště již vzdalo zdlouhavý a marný boj o získání státních dotací a areál opraví na vlastní náklady. Obyvatelé města se mohou těšit na fotbalové hřiště, atletický ovál a sektory, dvě víceúčelová tartanová hřiště, nově budou vybudovány šatny, sociální zázemí pro sportovce, venkovní fitness, oplocení a v okolí sportovišť bude vysazena nová zeleň.

Současné travnaté fotbalové hřiště uvnitř atletického oválu bude plošně o něco zmenšeno a fotbal se zde bude hrát na trávě III. generace (UTG 3). Atletický ovál a atletické sektory budou kompletně přebudovány jak v rozměrových, tak materiálových parametrech přičemž jejich povrch pokryje tartan. Podobně budou zmodernizována obě víceúčelová hřiště. Sektor pro skok do dálky bude kompletně zrušen a nahrazen dvěma novými doskočišti v rámci atletické dráhy.

Přístupové plochy ke sportovištím stejně jako provozní prostor u školy a příjezdová komunikace budou zvětšeny a jejich povrch se dočká zámkové dlažby.  Také parkoviště u vjezdu bude rozšířeno, jeho kapacita zvětšena na 15 parkovacích míst pro auta (1 místo je pro ZTP) a 2 pro motocykly, povrch bude z asfaltobetonu. Parkoviště bude primárně určeno pro návštěvníky sportoviště.

„V případě modernizace tohoto sportoviště bylo úsilí získat dotace bojem s větrnými mlýny. Dále prostě není možné čekat. Sídliště Mojmír a nedaleké Štěpnice jsou nejstaršími sídlišti ve městě a místní občané si zaslouží zlepšení podmínek pro trávení volného času a pro své sportovní vyžití. Hřiště bude navíc kromě veřejnosti využívat i Základní škola Za Alejí. Původní plochy už jsou ve vyloženě zoufalém stavu a tato část města sportoviště potřebuje,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.

Práce na modernizaci sportoviště na sídlišti Mojmír, které si vyžádají náklady 33,1 milionu korun, začnou v červnu a potrvají až do samotného závěru roku.

-JP-

foto: Jan Pášma