Sportovec města Uherské Hradiště za rok 2023

Sportovec roku 2023

Své nejlepší sportovce za uplynulý rok představilo již po pětadvacáté město Uherské Hradiště. Úspěšní sportovci, vynikající mladé talenty a nejlepší kolektivy i trenéři z různých odvětví sportu byli vyhlášeni v pátek 1. března 2024 na slavnostním večeru ve Slováckém divadle.

V kategorii mládeže do 15 let zvítězila za rok 2023 atletka Monika Železníková (AC Slovácká Slávia), mezi mládeží nad 15 let a dospělými se nejlepším sportovcem roku stal fotbalista Marek Havlík (1. FC Slovácko, cenu za něj převzal fotbalista Vlastimil Daníček). Kolektivem roku 2023 pak byly vyhlášeny fotbalistky 1. FC Slovácko. Trenérem roku se stala trenérka a cvičitelka Sokola Pavlína Maňásková. Jako sportovec z Uherského Hradiště působící v jiném městě dominoval kanoista Jiří Zalubil (ASC Dukla Praha).

Slavnostního předávání cen nejlepším sportovcům se spolu se členy vedení města Uherské Hradiště v čele se starostou Stanislavem Blahou zhostili hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, radní Zlínského kraje pro oblast sportu Jiří Jaroš, dvojnásobná olympijská vítězka, oštěpařka Barbora Špotáková a olympionik, cyklista Jan Bárta. Večer svými vystoupeními doprovodil akrobatický rokenrol, hudebně se představil F-dur Jazzband ze Zlína.

Nejlepší sportovci města Uherské Hradiště za rok 2023 - kompletní výsledky:

Kategorie Mládež do 15 let: Vítěz: Monika Železníková (aletika) Další nominovaní sportovci v kategorii: Matěj Chrástek (veslování), Kateřina Janoušková (veslování), Nikol Sušilová (hokej), Viktor Taft (judo)

Kategorie Mládež nad 15 let a dospělí: Vítěz: Marek Havlík (fotbal) Další nominovaní sportovci v kategorii: Tereza Fusková (atletika), Tomáš Habarta (atletika), Petr Meindlschmid (atletika), Vít Polišenský (soutěž ve všestrannosti, Sokol)

Kategorie Sportovní kolektiv: Vítěz: Fotbal – ženy, 1. FC Slovácko Další nominované kolektivy v kategorii: Sport Academy B2M – Cadet Grande Aerobic (sportovní aerobik), AC Slovácká Slavia – juniorky (atletika)

Kategorie Sportovci s trvalým bydlištěm v UH reprezentující TJ, SK v jiných městech: Jiří Zalubil (kanoistika), ASC Dukla Praha

Kategorie Trenér: Vítěz: Pavlína Maňásková – trenérka, cvičitelka Sokol Uherské Hradiště Další nominovaní trenéři v kategorii: Ivan Ressler - AC Slovácká Slavia – atletika, Jiří Brázdil - AC Slovácká Slavia – atletika, Miroslav Zbořil – 1. FC Slovácko

Pozn: Jedná se o 26. ročník ankety, samotné vyhlašování se však konalo po dvacáté páté. V roce 2022 proběhlo vyhlašování ankety kvůli předchozí epidemii koronaviru společně za 2 roky.

Zveřejněno dne: 8. duben 2024. Aktualizováno: 8. duben 2024

Kontakty na odpovědnou osobu