Volnočasový spot podél cyklotras v Uherském Hradišti

Nový skatepark s dominantní bazénovou částí a 10 překážkami vyrostl v okrajové části areálu aquaparku, kde je k dispozici všem sportovním nadšencům od konce června 2021.

Záměrem města bylo vystavět vysoce kvalitní, moderní a bezpečný skatepark, který nebude vyžadovat nákladnou údržbu nebo časté opravy.
A nejde přitom pouze o prostor pro jízdu na skateboardu, ale o multifunkční zařízení umožňující provozování dalších moderních sportů a volnočasových aktivit: jízdu na koloběžkách, BMX kolech či na kolečkových a in-line bruslích.
Areál skateparku má plochu 1420 m2 a obsahuje všechny potřebné prvky zachycující poslední trendy skateboardu. V ploše parku je streetová část a hlavně dominantní bazénová část. Skatepark je dále doplněn sjezdy, opěrnými zídkami, lavičkami a bezpečnostním zábradlím na vybraných místech.

Skatepark spravuje, podobně jako většinu dalších sportovišť ve městě, příspěvková organizace Sportoviště města Uherské Hradiště.

Od dubna do října je areál otevřen mezi 9. a 20. hodinou, v rozmezí listopadu a března je otevřeno jen do 16 hodin. Za nezpůsobilý provozu je skatepark považován v případě deště nebo mokrého povrchu překážek a prostoru mezi překážkami, v zimních měsících kvůli sněhu a náledí, dále také v nočních hodinách a v čase snížené a zhoršené viditelnosti. Důležitá je také skutečnost, že pro děti do 6 let je toto zařízení příliš náročné, tudíž nebezpečné.  Je určeno především pro mládež starší 15 let, děti ve věku 6 - 15 let mohou zařízení využívat pouze v doprovodu rodičů nebo osoby pověřené, starší 18 let. Malé děti do 6 let by do areálu vstupovat neměly vůbec.

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Tento volnočasový spot podél cyklotras v Uherském Hradišti byl realizována za podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR, z Národního programu podpory cestovního ruchu. Cena díla byla 9,2 milionu korun, z toho dotace činila 4,68 milionu korun.