Město vybuduje cyklostezku v areálu sídliště Mojmír

Město vybuduje cyklostezku v areálu sídliště Mojmír2

Uherské Hradiště pokračuje v budování sítí cyklostezek a stezek pro chodce a cyklisty, tentokrát uspělo v žádosti o dotaci na realizaci cyklostezky Mojmír.

Spolufinancováno EU a MMR

Cílem projektu je vybudování nové stezky pro chodce a cyklisty v Uherském Hradišti v části Mojmír. Stezka je vedena podél řeky Moravy směrem k ulici Revoluční, dále pokračuje kolem areálu SOŠ a končí u ZŠ Za Alejí.

Celková délka předmětného úseku komunikace pro pěší a cyklisty činí 306 m.

Jedná se o první etapu, která po dokončení zajistí bezpečnější propojení Uherského Hradiště se Starým Městem a umožní napojení cyklistů na mezinárodní síť EuroVelo.

Realizací projektu dojde ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu díky odklonu cyklistů a chodců od automobilové dopravy.

Celkové způsobilé výdaje na akci činí 8,1 mil. Kč, dotace z Integrovaného regionálního operačního projektu pokryje 85 % způsobilých výdajů, tj. 6,9 mil. Kč.

Město vybuduje cyklostezku v areálu sídliště Mojmír2
Město vybuduje cyklostezku v areálu sídliště Mojmír