Na radnici zavítal apoštolský nuncius, arcibiskup Okolo

Na uherskohradišťskou radnici zavítal ve čtvrtek 8. června při své premiérové návštěvě města apoštolský nuncius v České republice, arcibiskup Jude Thaddeus Okolo.

Arcibiskupa Okolo, který přijel do Uherského Hradiště na pozvání místní římskokatolické farnosti, přivítal na radnici místostarosta města Čestmír Bouda.

„Královské město Uherské Hradiště je známé svou pohostinností a otevřeností. A my vaši návštěvu vnímáme jako poselství míru a vzájemného porozumění,“ řekl místostarosta diplomatovi ve svém uvítacím proslovu.

Na radnici zavítal apoštolský nuncius, arcibiskup Okolo

V programu arcibiskupa Thaddeuse Okolo byla dále návštěva františkánského kláštera, mše v Kostele Sv. Františka Xaverského, Slavnost Těla a Krve Páně a zavítal také do kostela Zvěstování Panny Marie.

Arcibiskup Jude Thaddeus Okolo se narodil v roce 1956 v Kano v Nigérii. Má diplomatické zkušenosti ze Středoafrické republiky, Čadu, Dominikánské republiky, Portorika, Srí Lanky, Haiti, Švýcarska a Austrálie. Do České republiky se přesunul z Irska, kde působil jako apoštolský nuncius. Dne 1. května 2022 ho papež František jmenoval do téže funkce v České republice.

Zveřejněno dne: 17. srpen 2023. Aktualizováno: 25. říjen 2023