Účastníci říjnové výzvy 10 000 kroků v průměru překonali každý den téměř 1 100 km

Sto dvanáct účastníků z Uherského Hradiště a okolí se aktivně zapojilo do říjnové výzvy 10 000 kroků, dohromady nachodili za jeden měsíc přes 33 522 km. Ve středu 23. listopadu si ti nejúspěšnější z nich přišli pro gratulaci a ocenění do obřadní síně radnice, kde je přijal místostarosta Čestmír Bouda.

V soutěži měst obsadilo Uherské Hradiště 9. místo z 89 a může se pyšnit prvním místem ve Zlínském kraji. Celkem se v republice přihlásilo více než jedenáct tisíc účastníků. Smyslem aktivity 10 000 kroků je přimět co nejvíce lidí k nejpřirozenějšímu pohybu dle svých možností.

Nejlepší účastník z Uherského Hradiště, Tomáš Stolarz, obsadil v republikovém měření 17. pozici, avšak v kategorii do 40 let obsadil dokonce stříbrnou příčku. Na druhém místě skončil devětašedesátiletý František Hajduch, kterému patřila 9. pozice mezi účastníky nad 65 let. Nejlepší ženou byla Jana Šamšová, která skončila mezi ženami na 22. příčce, v kategorii do 40 let byla dokonce na 11. místě. Za zmínku stojí také patnáctiletá Agáta Martínková, která mezi mládeží do 17 let obsadila stříbrnou příčku v celé republice.

Účastníci se mohli sdružovat a vzájemně podporovat i v týmech, v Uherském Hradišti jich bylo aktivních 10, z čehož hned čtveřice se zapojila do firemní výzvy firmy MESIT. Nejlepším týmem se stal MESIT crew: school edition, o druhou pozici sváděly vyrovnaný boj týmy HR na ně (MESIT) a nakonec třetí Hradišťáci versus Pražáci.

„Jsem rád, že letos již počtvrté si našla výzva 10 000 kroků své příznivce i u nás ve městě a zájem o výzvu neustále roste. Úplně nejvíc mě těší, že se do ní zapojují celé rodiny bez ohledu na věk či fyzické dispozice účastníků. Chůze je nejpřirozenější pohyb a vhodná skutečně pro všechny. Také proto se Uherské Hradiště pravidelně zapojuje a plánujeme v této aktivitě pokračovat i do budoucna,“ shrnul výzvu místostarosta města Čestmír Bouda.

Projekt Výzva 10 000 kroků organizuje spolek Partnerství pro městskou mobilitu. Cíl je jednoduchý – motivovat lidi chodit častěji, pro zdraví, radost, ale i pro vlídnější města a hezčí svět kolem nás.

-JP

Zveřejněno dne: 17. srpen 2023. Aktualizováno: 25. říjen 2023