Páteřní chodník skrze Smetanovy sady se dočká rekonstrukce

Chodník, který vede od Kina Mír k ulici U Stadionu a protíná celý park Smetanovy sady, chce město v první polovině roku 2021 opravit. Akce si vyžádá náklady skoro 6 milionu korun.

Město zrekonstruuje nejen celý páteřní chodník začínající za budovou kina Mír, který dále vede kolem Slováckého muzea a Slovácké búdy na ulici U Stadionu, ale rovněž zpevněný povrch oválu u altánu a zpevněné plochy u Slováckého muzea a u Slovácké búdy. Součástí akce budou také práce na veřejném osvětlení, při kterých budou osazena 3 nová svítidla.

Některé komunikace v parku byly opraveny před pěti lety v rámci větší investiční akce, nyní v tom chceme pokračovat, protože stav páteřní komunikace od Kina Mír po ulici U Stadionu, ani přilehlých zpevněných ploch není uspokojivý. Povrch budeme řešit kombinací nepravidelných betonových kostek a v některých částech žulových kostek,“ informoval místostarosta Jaroslav Zatloukal.

Jednotlivé etapy prací by měly trvat od konce měsíce ledna až do druhé poloviny měsíce černa 2021.

Páteřní chodník skrze Smetanovy sady se dočká rekonstrukce

Zveřejněno dne: 14. prosinec 2020. Aktualizováno: 11. březen 2024