Povodňová komise ORP je v pohotovosti

Ve středu 14. října se v ranních hodinách sešla povodňová komise ORP Uherské Hradiště v užším složení, následně pak odpoledne zasedala v plné sestavě.

V dopoledních hodinách členové komise navštívili klíčová místa jak v Uherském Hradišti, také v některých dalších místech našeho regionu. Řešili především aktuální stavy řek Moravy a Olšavy, ale i dalších menších toků ve svém správním obvodu.

Od ranních hodin probíhají ve spolupráci s HZS ZK a dobrovolnými hasiči opatření na řece Olšavě na úseku od Míkovic po soutok s řekou Moravou u Kostelan. Po celý den je povodňová komise v kontaktu také se starosty dalších obcí správního obvodu, kde řeší aktuální problémy či potenciální rizika.

Hydrometeorologická prognóza, se kterou vystoupil člen povodňové komise Ing. Jiří Barouš, je od zítřka relativně příznivá. Nicméně situaci budou členové povodňové komise i nadále nepřetržitě monitorovat.

Ke stávající situaci se vyjádřili také další členové povodňové komise, např. starostové Kunovic a Starého Města, zástupci Povodí Moravy, policie či vodoprávního úřadu.

„Kolísání výšky hladiny lze dále předpokládat až do nočních hodin. Od zítřka očekáváme postupný pokles hladiny. Přesto jsme připraveni na případné zhoršení situace a na realizaci protipovodňových opatření, která by měla zabránit případným škodám,“ okomentoval aktuální stav Ing. Stanislav Blaha, předseda Povodňové komise ORP Uherské Hradiště.

Povodňová komise ORP je v pohotovosti

Zveřejněno dne: 14. říjen 2020. Aktualizováno: 11. březen 2024