Na dětském hřišti na Hliníku už je hotovo

Mezi nedávno obnovená dětská hřiště se nově zařadilo také to na sídlišti Hliník. Na hřišti bylo zapotřebí vyměnit nejen herní prvky, ale také celou dopadovou plochu, která byla z kopaného písku.

Nyní je dětské hřiště určené pro všechny věkové skupiny dětí.

„Nechali jsme na něj namontovat novou velkou sestavu, kolotoč a trampolínu. Dopadová plocha je nově z lité pryže. Obojí, tedy výměna herních prvků i podkladu, bylo požadavkem místní komise Mařatice, která také na obnovu hřiště uvolnila 800 tisíc korun,“ informoval místostarosta města Čestmír Bouda.

Litá pryž jako dopadová plocha je  bezpečná, extrémně trvanlivá a vodopropustná. Dlouhodobě má nejnižší náklady na údržbu.

Nové herní prvky, vyznačující se trvanlivostí a menšími náklady na údržbu, přibývají postupně na dětská hřiště po celém městě.

Na hřišti za bytovým domem na ulici Štěpnická 1165 chce radnice nainstalovat sestavu s tunelem a skluzavkou, kládovou houpačku i houpadla pro nejmenší a na Svatováclavské ulici by ještě letos měla proběhnout výměna houpačky za trojhoupačku s hnízdem.

-JP-

Zveřejněno dne: 23. listopad 2021. Aktualizováno: 11. březen 2024