Cyklostojan s nářadím nahradil zničenou pumpu na kola

Cyklisté v Uherském Hradišti mohou již skoro 2 roky využívat servisní stojan, který stojí na začátku cyklostezky do Kunovského lesa. Nyní město pořídilo ještě jeden, cyklisté jej najdou na Moravním náměstí, kde toto zařízení nahradilo vandaly nepřetržitě ničenou pumpu na kola.

Servisní cyklostojan s hustilkou, ale také základním nářadím byl na Moravní náměstí umístěn koncem měsíce dubna. Pořízení stojanu, na kterém si cyklisté mohou provést nejzákladnější servis a nahustit pneumatiky, stálo přes 30 tisíc korun.

Cyklistická doprava stále patří k důležitým a oblíbeným způsobům dopravy ve městě, která snižuje zátěž individuální automobilovou dopravou a podporuje zdravý životní styl.

"Spousta lidí s sebou základní nářadí na kole nevozí, přesto je občas potřeba. Doufáme, že cyklisté budu nový stojan rádi využívat a že se opět nestane terčem soustavného ničení či krádeží," přál si starosta města Stanislav Blaha.

-JP

Zveřejněno dne: 28. duben 2022. Aktualizováno: 11. březen 2024