Lidé v Uherském Hradišti si připomněli Den boje za svobodu a demokracii

Tichá vzpomínka u památníku obětem komunismu poblíž bývalé věznice a zejména vzpomínková akce Zpívání k

17. listopadu u Mariánského sloupu na Mariánském náměstí byly hlavními událostmi Dne boje za svobodu a demokracii v Uherském Hradišti ve čtvrtek 17. listopadu 2022.

K připomenutí 33. výročí sametové revoluce, významného mezníku v novodobých dějinách, který přinesl svobodu, zaplnili obyvatelé města část Mariánského náměstí.

Se svým proslovem vystoupil starosta města Stanislav Blaha, dále promluvili také Josef Ondra z Konfederace politických vězňů a studentka Obchodní akademie Uherské Hradiště Nikol Supová.

Lidé v Uherském Hradišti si připomněli Den boje za svobodu a demokracii

Hudebně akci doprovodil Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Uherské Hradiště VIVA LA MUSICA pod vedením Jakuba Tomaly.

-JP-

Zveřejněno dne: 17. listopad 2022. Aktualizováno: 12. březen 2024