Chystá se druhá etapa výměny parkovacích automatů

Město Uherské Hradiště připravuje II. etapu obnovy parkovacích automatů, jejíž první část se uskutečnila v loňském roce. Podobně jako vloni, také letos bude vyměněno 10 parkovacích automatů za nové, technologicky vyspělejší. Osazena a pokryta jimi bude I. a II. parkovací zóna centra města.

V roce 2022 byla provedena I. etapa výměny parkovacích automatů, která zahrnovala obnovu 10 dnes již technologicky zastaralých parkovacích automatů v centru Uherského Hradiště. Sedm z nových automatů bylo vybaveno solárním panelem. Důvodem obnovy automatů bylo zejména ukončení 3G sítě ze strany poskytovatele připojení. Z celkového počtu 36 parkovacích automatů jich bylo 24, které podporovaly pouze 3G síť. Ostatních 12 parkovacích automatů je technologicky novějších a automaty splňují současné parametry a komunikační požadavky.

Veřejná zakázka za 2,3 milionu korun (s DPH) obnáší nákup 10 nových parkovacích automatů a jejich osazení na pokrytí I. a II. parkovací zóny centra města. Taktéž dojde k přesunu parkovacích automatů Prisma 7 s dohledem i na zbytek území města, aby byl pokryt maximální perimetr. Takto budou eliminovány výpadky parkovacích automatů v závislosti na spotřebě papírových kotoučů, plnosti kas a jiných závad. V případě výpadku parkovacího automatu, který není pod dohledem, bude mít parkující možnost platby u dalšího nejbližšího automatu.

„Kromě komunikační technologie 4G sítě, budou automaty spolu s možností platby v hotovosti vybaveny technologií pro platbu kartou, 6 jich bude se solárním panelem a 4 bez solárního panelu. Řada původních automatů je ještě použitelných na jiných, méně exponovaných pozicích. Nyní je pro nás zásadní vybavit novými automaty samotné centrum města s největší parkovací zátěží,“ konkretizoval plán obnovy automatů starosta města Stanislav Blaha. Letošní výměna parkovacích automatů by měla být hotová do podzimních měsíců.

foto: nový parkovací automat (2022)

Zveřejněno dne: 16. květen 2023. Aktualizováno: 9. leden 2024