Novinka pro milovníky vín – Otevřené sklepy

Uherskohradišťští vinaři otevřou své sklepy. A to ne pouze jednorázově, ale pravidelně, od května do října, vždy v pátek a v sobotu. Novinka pro návštěvníky města i obyvatele města s názvem Otevřené sklepy má za cíl pomoci vyřešit otázku, kde se turisté, ale i místní mohou přímo ve vinném sklepě seznámit s víny místních vinařů.

Uherské Hradiště a celé Slovácko patří k nejvyhlášenějším oblastem, kam lidé jezdí za vínem. Pokud si však odmyslíme vinárny, vinotéky a košty, v samotném srdci Slovácka měl člověk doposud málokde příležitost ochutnat vína místních vinařů.

S cílem rozšířit možnosti pro všechny, kdo si chtějí vychutnat vína přímo ve vinných sklepech, představují Městské informační centrum, město Uherské Hradiště a místní vinaři nový projekt s názvem Otevřené sklepy.

„Otevřené sklepy uvádíme letos poprvé s myšlenkou na podporu vinařské turistiky v Uherském Hradišti. Myslíme ovšem taky na hradišťské obyvatele a možnosti trávení času s přáteli. Vždyť i my si rádi posedíme a popovídáme u skleničky dobrého vína z místní produkce a taky jsme rádi, že víme, kam na skleničku pozvat třeba víkendovou návštěvu,“ osvětlila nový nápad Michaela Sakrajdová z Městského informačního centra Uherské Hradiště.

„Je to jedinečná příležitost, jak si nejen užít vína, ale také seznámit se s místní kulturou, tradicí a historií výroby vína. Návštěva sklepů přináší ojedinělý zážitek. Jsou srdcem a duší místních vinařů, kde se víno vyrábí, skladuje a nakonec prodává. Proto je to ta nejlepší příležitost ochutnat vína přímo u zdroje. Přijmout toto pozvání a navštívit Otevřené sklepy může kdokoliv, turisté i místní.  Věříme, že v budoucnu se členská základna bude rozrůstat o další vinaře. A to nejen díky návštěvám turistů, ale především díky přízni místních obyvatel,“ vyzdvihla místostarostka města Pavlína Jagošová.

Do systému otevřených sklepů se prozatím zapojilo 5 vinařů z Uherského Hradiště, kteří od května do října vždy v pátek a sobotu otevřou své sklepy, sklípky, vinařství či vinotéky a nabídnou lokální vína. A to vždy minimálně jeden z nich nebo více současně. Otevřené vinařství může být také vhodným cílem procházky, ať už se vydáme do centra města, či do Mařatic nebo Sadů.

„Novinku s názvem Otevřené sklepy, která umožňuje návštěvníkům vinných sklepů seznámit se s místními vinaři a jejich víny, vnímám velmi pozitivně. Milovníci vína určitě vědí, o čem je řeč, jít na víno přímo k vinaři je prostě zážitek. Tento koncept navíc může pomoci přilákat i více turistů, přičemž zároveň propaguje místní vinařství,“ ohodnotil novinku starosta města Stanislav Blaha.

Podrobnosti, rozpisy otevřených sklepů a aktuální informace vždy najdete na webu Městského informačního centra: www.uherske-hradiste.cz.

Do Otevřených sklepů 2023 se zapojili:

• Moja vinotéka
  • Vinařství Čajka