Bezpečnost na prvním místě, na ulici Sadová bude omezena rychlost

Bytový dům na ulici Sadová

Nohu z plynu budou muset nově dát řidiči projíždějící ulicí Sadová na sídlišti Východ v Uherském Hradišti. Na zhruba 300 metrovém úseku této ulice, který zahrnuje přechod pro chodce směřující k základní a mateřské škole, bude snížena nejvyšší povolená rychlost na 30 km/h.

Důvodem pro omezení rychlosti je zvýšení bezpečnosti chodců v této části sídliště. „Jedná se o přechod, u kterého narůstá jeho dopravní význam. Důležitým cílem chodců je základní a mateřská škola, což obnáší důraz na bezpečnost dětí. Také díky rozvoji bytové zástavby se zvyšuje počet rodin s dětmi, které se zde pohybují. Je proto zapotřebí přistoupit k opatřením, která přispějí k bezpečnějšímu pohybu chodců,“  komentoval situaci starosta města Stanislav Blaha.

Město tímto krokem reaguje nejen na postupný rozvoj dané lokality, ale také na podněty občanů a Místní komise Východ, která se možnostmi zvýšení bezpečnosti v ulici Sadová opakovaně zabývala. Úsek bude osazen shodným dopravním značením jako na ulici Větrná, a to ještě v prvním čtvrtletí letošního roku.

„Snížení rychlosti není jediným připravovaným opatřením pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu na sídlišti. Na ulicích Sadová a Větrná plánujeme ještě v letošním roce podpořit bezpečnost také ukazateli rychlosti projíždějících vozidel,“ uzavřel starosta města.

Zveřejněno dne: 16. leden 2024. Aktualizováno: 6. únor 2024

Kontakty na odpovědnou osobu