Další příspěvek na obnovu historické architektury

Havlíčkova ulice

Zastupitelstvo města každoročně schvaluje dotace, s jejich pomocí mohou majitelé opravovat historické objekty ve městě.

Nyní dostal 120 tisíc korun na renovaci a nátěr dřevěných oken také majitel rohového domu ulic Havlíčkova a Františkánská č. p. 172.

„Dotační program Podpora obnovy historické architektury je právě na obnovu objektů, které, i když nejsou prohlášeny za kulturní památku, disponují prokazatelně památkovými nebo architektonickými hodnotami,“ přiblížila místostarostka města Pavlína Jagošová.

Historie domu sahá až do 18. století, nově jej nechal přestavět jako dvoupatrový Anton Franz Halka hrabě Ledochowski v roce 1854. V průběhu let prošel dům několika přestavbami, jeho dominantou je schodišťová věž. Od roku 2014 je na domě umístěna pamětní deska Vladislava a Idy Vaculkových.

V loňském roce přispělo město z programu Podpora obnovy historické architektury po 150 tisíci korunách na tři projekty – na výměnu oken na východní straně fasády domu č. p. 1 v Havlíčkově ulici, dále na obnovu fasády domu č. p. 265 na třídě Maršála Malinovského a na výměnu oken uliční fasády domu č. p. 26 v Nádražní ulici.

Havlíčkova ulice

Audio pro média:

Místostarostka Bc. Pavlína Jagošová:

Zveřejněno dne: 13. únor 2024. Aktualizováno: 19. únor 2024