Nové prvky na dětských hřištích

Nové prvky na dětských hřištích - kolotoč

Navzdory zimnímu období pokračuje město Uherské Hradiště v obnově dětských hřišť. Nové herní prvky jsou na sídlišti Louky v Jarošově, doplněna byla i některá další hřiště. Komplexně obnovené hřiště bude brzy „u Čápa“ na sídlišti Mojmír.

Kdo chodí se svými dětmi na vysoce navštěvované hřiště v centru města Na Splávku, určitě si všiml, že jsou vyměněné dva herní prvky, které byly pokažené. Nově jsou k dispozici dračí skluzavka a houpadlo koník, které tematicky doplnily stávající hrad.

Nové prvky na dětských hřištích - skluzavka
Nové prvky na dětských hřištích - prolézačky

Doplnění už zasluhovalo také dětské hřiště na sídlišti Louky v Jarošově. „Sem jsme nechali nainstalovat kolotoč, dvojhrazdu, šplhací sestavu a houpadla,“ vyjmenoval místostarosta města Čestmír Bouda. Další prvek přibyl i na hřiště na ulici Svatováclavská, a to nová skluzavka, kterou město občanům před časem slíbilo.

Zásadní obměna právě probíhá na hřišti „U čápa“ v ulici J. Žižky na sídlišti Mojmír. Město zde vsadilo na osvědčený postup – staré a nevyhovující prvky bez milosti poslat do sběrného dvora a nahradit je novými sestavami z odolných, moderních a hezkých materiálů.  Na dopadové ploše ze zatravňovacích dlaždic bude nový domeček se skluzavkami, ale děti zde najdou také novou vahadlovou houpačku, nebo velmi oblíbenou závěsnou trojitou houpačku s hnízdem. Pro menší děti pak bude určeno pružinové houpadlo. Dále hřiště nabídne hrazdu se šplhacím žebříkem a kolotoč. Vše doplní dvě lavičky.

"Revitalizace hřiště, které bude prakticky pro všechny věkové kategorie dětí, přijde na více než 819 tisíc korun. Opět jsme na tom spolupracovali s místní komisí Štěpnice, která náklady uhradí z prostředků svěřených městem,“ přiblížil místostarosta města Čestmír Bouda. „K dispozici by hřiště mělo být v únoru,“ slíbil.

Na hřišti na druhé straně ulice Jana Žižky je také nový herní prvek pro nejmenší – děti zde mají k dispozici novou nízkou herní sestavu se skluzavkou a houpačkami.

Nové prvky na dětských hřištích

Aktuálně je v běhu proces obnovy sportovního hřiště na ulici Slovácká, které by mělo být dokončeno nejpozději v měsíci březnu.

Zlepšovat prostředí dětských hřišť se město snaží kontinuálně. Staré prvky občas doslouží, a tak je nutné je vyměnit, některá hřiště si ovšem vyžádají i celkovou obměnu.

„Děti si zaslouží pěkné prostředí a rozšíření možností kde trávit volný čas a kde si hrát.  Dětských hřišť máme napříč městem desítky a vznikají i nová, jako třeba vloni na Rochusu. Kontinuálně však pracujeme hlavně na tom, aby hřiště svým vybavením odpovídala dnešní době,“ potvrdil starosta města Stanislav Blaha. „Jenom za loňský rok jsme se zabývali celkem 10 hřišti, do kterých šlo, včetně údržby, přes 6 milionů korun,“ vypočítal starosta. V oblasti revitalizací a oprav dětských hřišť radnice často spolupracuje s místními komisemi, které napomáhají s plánováním a slouží jako poradní orgán.

„Jsme rádi, když se na místní komise lidé obracejí se svými podněty, nápady a postřehy. Beze zbytku a hned vyhovět všem nedokážeme, ale pomáhá nám, když se touto cestou dozvídáme, kde mají občané v tomto směru své priority,“ dodal starosta.

Letos by mělo být také postaveno nové dětské hřiště U Bagru v Jarošově.

-JP-

Zveřejněno dne: 30. leden 2024. Aktualizováno: 6. únor 2024