Prvním letošním občánkem města je Vojtíšek

První letošní občánek města Vojtíšek

Jako každý rok, také letos byl hned od prvních minut nového roku napjatě očekáván příchod prvního občánka města Uherského Hradiště. První děťátko s trvalým pobytem v Uherském Hradišti přišlo v porodnici Uherskohradišťské nemocnice na svět ve středu 3. ledna a je jím Vojtíšek Šafařík.

Chlapeček z Mařatic se narodil mamince Ivaně a tatínkovi Ondřejovi ve středu před polednem, měřil 50 cm a vážil 3 440 g.

Prvního občánka města a jeho rodiče bude na jaře čekat slavnostní přivítání na radnici, ale obdrží také dar od města, a to 15 tisíc korun. Ostatní narozené děti s trvalým bydlištěm v Uherském Hradišti dostávají finanční dar ve výši 5 tisíc korun.

Prvním letošním občánkem města je Vojtíšek

Rodiče, kteří mají zájem o poskytnutí finančního daru pro narozené dítě, případně o vítání občánků, musejí do 12 měsíců od narození dítěte doručit žádost, kterou lze získat na městském úřadu, nebo na webu města.

V roce 2023 přišlo na svět v Uherskohradišťské nemocnici celkem 172 občánků města, tedy dětí s trvalým pobytem v Uherském Hradišti. Celkový počet narozených dětí v Uherskohradišťské nemocnici byl 1283 a 1 porod byl v domácím prostředí. Z toho 7 krát se narodila dvojčátka (stejně jako v loňském roce), na svět přišlo 662 chlapečků a 621 holčiček. Kromě běžných jmen se objevilo také několik méně obvyklých, patří k nim například dívčí jména Adina, Kira, Madison, Maya, Nairobi či chlapecká Atrey, Baltazar, Carter, Kevin, Metoděj. Nejčastější jména zvolili rodiče pro dívky Eliška, Sofie, Anna, Viktorie a pro kluky Jakub, Dominik, Vojtěch, Tomáš a Matyáš.

Zveřejněno dne: 5. leden 2024. Aktualizováno: 5. leden 2024

Kontakty na odpovědnou osobu