Rada města vyhlásila výběrové řízení na pozici ředitele či ředitelky ZŠ T. G. Masaryka

Letos v létě končí dvěma ředitelkám a jednomu řediteli šestileté období výkonu práce na pracovním místě ředitele/ředitelky školy zřizované městem Uherské Hradiště. Rada města se rozhodla vyhlásit výběrové řízení na jedno z nich a to na místo ředitele/ředitelky ZŠ T. G. Masaryka.

Na konci července letošního roku uplyne období 6 let výkonu práce na pracovním místě hned třem ředitelům škol zřizovaných městem Uherské Hradiště. Dle tzv. školského zákona je možné vyhlásit na takové pracovní místo konkursní řízení, což zároveň předpokládá stávajícího ředitele/ředitelku k uvedenému datu odvolat. Pokud zřizovatel konkursní řízení nevyhlásí a neodvolá ředitele/ředitelku, bude od 1. 8. 2024 běžet další šestileté období.

Rada města Uherské Hradiště na své schůzi dne 4. března 2024 rozhodla na základě doporučení Komise pro vzdělávání

-       nevyhlásit konkursní řízení na pracovní místa:

• ředitele/ředitelky Základní školy, Uherské Hradiště, Za Alejí 1072, příspěvková organizace
  • ředitele/ředitelky Mateřské školy, Uherské Hradiště, Svatováclavská 943, příspěvková organizace.

-       vyhlásit konkursní řízení na pracovní místo:

• ředitele/ředitelky Základní školy T. G. Masaryka, Uherské Hradiště - Mařatice, 1. máje 55, příspěvková organizace.

Současně pak v souladu s legislativou odvolala rada města stávající ředitelku k 31. 7. 2024 z pracovního místa ředitelky Základní školy T. G. Masaryka.

„V případě Základní školy T. G. Masaryka v Mařaticích chceme vyhlášením výběrového řízení zvážit nový pohled na celkovou strategii této školy, komunikaci jak uvnitř, tak navenek a zároveň získat nové impulsy v dalším rozvoji školy,“ okomentovala výběrové řízení radní Zuzana Vandame, která ve městě zastřešuje rezort školství.

Více informací o vyhlášeném výběrovém řízení a jeho podmínkách najdete na webových stránkách města – zde.

Audio pro novináře - Zuzana Vandame, radní zodpovědná za rezort školství: Výběrové řízení - ZŠ TGM

Zveřejněno dne: 6. březen 2024. Aktualizováno: 6. březen 2024

Kontakty na odpovědnou osobu

Odbor kultury, školství a sportu