V Uherském Hradišti začala Tříkrálová sbírka tradičním průvodem

Tříkrálová sbírka 1

Průvod včetně tří králů na koních zahájil ve středu 3. ledna Tříkrálovou sbírku, kterou pořádá Charita Uherské Hradiště.

Tři králové s doprovodem nejprve absolvovali obvyklou trasu od budovy Charity přes Mariánské náměstí a ulici Prostřední ke Stanclově lékárně a dále k faře místní římskokatolické farnosti. Poté své první letošní koledování zakončili před radnicí, kde je přivítali členové vedení města v čele se starostou Stanislavem Blahou.

Stalo se už tradicí, že při zahájení Tříkrálové sbírky přijedou tři králové také na radnici a můžeme tak společně vstřebat tu slavnostní atmosféru samotného zahájení sbírky. Muím konstatovat, že obyvatelé Uherského Hradiště každoročně prokazují, že jim nejsou lhostejné osudy lidí, kteří se třeba nemají tak dobře oni a dokáží se podělit a pomoci i těm potřebným. Přeji všem koledníkům, kteří se do Tříkrálové sbírky zapojí, aby nacházeli pouze otevřené dveře a samé usměvavé obyvatele Uherského Hradiště, kteří budou štědří," řekl starosta Stanislav Blaha.

Tříkrálová sbírka 2

V sobotu 6. ledna po mši svaté v 8.30 v kostele sv. Františka Xaverského požehná koledníkům uherskohradišťský farář Josef Říha. Tentýž den v 15 hodin se na stejném místě uskuteční Tříkrálový koncert pěveckého sboru Dvořák z Uherského Brodu.
Výtěžek z Tříkrálové sbírky Charita Uherské Hradiště použije, kromě tradiční přímé pomoci, k rozvoji terénních služeb včetně domácí hospicové péče.
Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice. Letos se v celé republice koná od 1. do 14. ledna.

Zveřejněno dne: 3. leden 2024. Aktualizováno: 5. leden 2024

Kontakty na odpovědnou osobu