Zastupitelstvo města odsouhlasilo vydání Změny územního plánu č. 1

Územní plán

Proces schvalování Změny územního plánu č. 1 je u konce. Zastupitelstvo města Uherské Hradiště dne 12. února vydalo změnu, kterou se mění Územní plán Uherské Hradiště z roku 2020.

Nejpodstatnější změny spočívají především v konverzi stávajících průmyslových areálů OTMA (ul. Sokolovská) a ČSAD (tř. M. Malinovského), a to na plochy umožňující výstavbu bytových domů a občanského vybavení. Dále jde také o přeměnu brownfieldu bývalého lyžařského svahu na individuální bydlení.

Pro samotné občany by měly změny územního plánu přinést zvýšení nabídky na trhu s bydlením.

„I když každá z těchto lokalit má svá specifika, věříme, že lze skloubit potřeby obyvatel na bydlení, plochy zeleně a parkování v souvislostech stávající zástavby, neboť se jedná výhradně o plochy přestavby,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.

Součástí změny územního plánu je také řada drobných změn a korekcí ve funkčním využití ploch a ve výškové regulaci, které aktualizují stav v území. Plochy, které byly od platnosti nového územního plánu jako návrhové a zastavitelné již využity a zastavěny, se mění z plochy návrhové na zastavěné.

Návrh na pořízení Změny č. 1 Územního plánu Uherské Hradiště byl podán 4 navrhovateli, a to v různých časových relacích.  Za účelem zefektivnění procesu pořízení byla změna územního plánu pořizována zkráceným postupem.  V rámci projednání Změny č. 1 byly uplatněny 4 připomínky a 5 námitek, které jsou součástí opatření obecné povahy, a které byly vypořádány dle zákona.

Audio pro média:

Zveřejněno dne: 13. únor 2024. Aktualizováno: 19. únor 2024