Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě

Dobrovolný svazek obcí, vznikl v roce 2005 a jeho cílem je obnova a rozvoj historické vodní cesty Baťův kanál na
území Zlínského kraje pro účely turistického ruchu. Při realizaci rozvojových aktivit úzce spolupracuje s Odborem
strategického rozvoje Krajského úřadu Zlínského kraje

Logo sdružení

Mezi aktivity svazku patří především budování infrastruktury cestovního ruchu jako jsou přístaviště, cyklostezky, kempy a ubytovny, půjčovny lodí, plavidla, navigační a informační systémy a další.

Členskými obcemi jsou:

Uherský Ostroh, Nedakonice, Kostelany nad Moravou, Kunovice, Uherské Hradiště, Staré Město, Huštěnovice, Babice, Spytihněv, Napajedla, Žlutava, Otrokovice, Bělov, Kvasice, Tlumačov, Střížovice, Hulín a Kroměříž.

Více informací o této unikátní technické památce - Baťově kanálu - naleznete na www.batacanal.cz.

Webové stránky  sdružení - Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu (batacanal.cz)

Zveřejněno dne: 13. červenec 2023. Aktualizováno: 25. říjen 2023