Ocenění nejlepších sportovců za rok 2017

_5MM4509_resize.jpg Fotbalista Marek Janša a volejbalistka Veronika Grančaiová se ve svých kategoriích mezi jednotlivci stali nejlepšími sportovci města Uherské Hradiště za rok 2017. Mezi sportovními kolektivy nejvýše zabodovalo družstvo atletek – mladší žákyně Základní školy Sportovní, titul trenér roku si odnesl fotbalový trenér žen Petr Vlachovský. Vítězové byli oceněni při tradičním Slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2017, které se konalo v pátek 9. února ve Slováckém divadle.

Ocenění nejlepších sportovců města Uherské Hradiště bylo jubilejní, letos se uskutečnilo již po dvacáté v řadě. Také proto organizátoři přistoupili k vyhlášení výjimečného titulu Sportovec desetiletí, kterým se stal uherskohradišťský rodák, atlet Martin Mazáč. Sportovcem předchozího desetiletí byl veslař Jakub Hanák (stříbro z OH Atény).

Spolu s představiteli města Uherské Hradiště v čele se starostou Stanislavem Blahou předávaly ocenění významné osobnosti českého a československého sportu, jako olympionici Aleš Valenta a Jana Komrsková, bývalý fotbalový reprezentant Miroslav Kadlec či lyžařský trenér Karol Král. V programu večera vystoupil herec a hudebník Bořek Slezáček.  Večerem provázel moderátor Petr Salava.

Jednou z vyhlašovaných kategorií byla také Cena Fair Play. Tu získal bývalý hráč 1. FC Slovácko Francis Koné, který 25. února 2017 se v ligovém utkání Bohemians 1905–1. FC Slovácko neváhal a brankáři Bohemians pohotově poskytl první pomoc po tvrdém střetu se spoluhráčem.

Sport se nemalou měrou podílí na dobrém jméně města Uherské Hradiště, navíc jeho společenská role je nezastupitelná. Proto se také snažíme vytvářet sportu na všech úrovních kvalitní podmínky. Z celého srdce gratuluji a děkuji všem oceněným, ale nejen jim - zásluhu na vynikající reprezentaci města mají i sportovci a realizační týmy, kteří nominováni nebyli. Věřím, že další úspěšné mladé sportovce již máme někde v záloze.“

Stanislav Blaha, starosta města Uherské Hradiště

Nejlepší sportovci města Uherské Hradiště za rok 2017 – celkové výsledky:

Kategorie mládež nad 15 let a dospělí

Nejlepší sportovec: Marek Janša (fotbal)

Ostatní ocenění sportovci:

Miroslav Juríček (fitness-kulturistika), Karolína Klišíková (atletika), Jakub Majerčák (atletika), Karolína Teimerová (veslování), Blanka Tomášková (atletika)

Kategorie mládež do 15 let včetně

Nejlepší sportovec: Veronika Grančaiová (volejbal)

Ostatní ocenění sportovci:

Adriana Fornůsková (atletika), Štěpán Kozel (fotbal), Jan Raštica (tenis), Josef Zapletal (tenis)

Kategorie mládež a dospělí (sportovci s trv. bydlištěm v Uh. Hradišti reprezentující jinou TJ, SK)

Jiří Zalubil (kanoistika)